Day After Records

Day After Records je nezávislá společnost která od roku 1993 kromě vlastního vydavatelství provozuje distribuci hudebních nosičů se zaměřením na alternativní hudební směry.

Day After zajišťuje velkoobchod cca 150 nezávislých značek z USA, UK, Evropy a Japonska. Rock, punk, metal, hard core, indie, elektronika, alternativa, post-rock, ambient a rock’n roll, s výrazným zaměřením na vinylový formát. V nabídce je dále obsáhlý katalog jazz, soul, funk a country titulů. Okrajově nabízí i knihy s hudební tematikou a merchandise. Zároveň provozuje vlastní e-shop a pražský obchod Rekomando.

Díky přímým kontaktům s většinou labelů nabízíme kromě novinek i kompletní katalogy dostupných titulů které máme stabilně skladem a připraveny k okamžité expedici za příznivé ceny. Aktuálně skladujeme cca 11 000 titulů.

Day After je partnersky provázán se společností Smile Music, která vydává magazíny Full Moon, Spark a Fakker a zároveň provozuje několik hudebních webových serverů. Na všech těchto platformách jsou také produkty Day After Distribuce propagovány.

Day After úzce spolupracuje se společností XVINYLX, zabývající se výrobou hudebních nosičů (cca 1 000 000 ks vyrobených nosičů za rok 2014).

Historie

Historie Day After sahá do počátku devadesátých let minulého století. Po sejmutí komunistické deky se v rámci všeobecné porevoluční euforie dva jedinci ze západu republiky čelně střetli se světem mezinárodní hudební scény. Vitální a soběstačná síť nabízela hudebním fandům odkojeným CZ undergroundem netušené perspektivy do kterých jsme se vrhli po hlavě.

První kontakty, vlastní výtvory směněné za jiné, první nosiče koupené od kapel a vydavatelů. V roce 1991 byl sestaven první mailorder katalog. V roce 1993 vyšly na Day After Records první tituly, alba Stress a Kritická Situace. O dva roky později jsme začali s velkoobchodní distribucí vybraných labelů do hudebních obchodů. Přichází nové milénium, spuštění vlastního e-shopu a zkušenost s interprety skórujícími v domácích hitparádách jako Franz Ferdinand, Gogol Bordello, Cocorosie, Arctic Monkeys.

V roce 2005 jdeme proti trendu a otevíráme první kamennou prodejnu v Praze. V roce 2010 sestavujeme konvoj nákladních aut a stěhujeme sklad a kancelář do Plzně. Zároveň otevíráme ve spolupráci s Josefem Jindrákem z Polí Pět novou prodejnu v Praze, na místě bývalé pošty v Trojanově ulici pod názvem Rekomando. V roce 2014 přichází firmu omladit nový společník a s ním začíná nová kapitola Day After Records.